Küsimused elu ja Jumala kohta
Küsimused elu ja Jumala kohta
   Avaleht >> KKK >> Kas Jeesus on ainus tee Jumala juurde?  

Kas Jeesus on ainus tee Jumala juurde?

K: „Kristlus on see „õige” – kas see pole naiivne?”

Meie V: Meil on artikkel, mis räägib maailma usundite peamistest erinevustest. Jeesuse Kristuse õpetust on võrreldud nende usunditega. Vaata artiklit Kuidas leida Jumalat. Samuti vaata artikleid põhilingi Ja Jeesus? alt.

Kas see on naiivne? Kui see on tõsi siis mitte. Jeesus ütles, et Tema on Tee, Tõde ja Elu (Johannese 14:6). Ta kas rääkis tõtt või mitte. Kui ta rääkis tõtt, siis pole naiivne Temaga nõustuda.

Üldiselt arvatakse, et Kristuse järgijad on pärit Läänest. Kuid Jeesus alustas Kesk-Idas ning Tema sõna levis sealt edasi üle kogu maailma. Aafrikas ja Aasias on palju usklikke. Hetkel on suurim kristlik kirik maailmas Lõuna-Koreas.

Usk Jeesusesse ei ole ainult Lääne „asi”, kuigi skeptikud ja vastased üritavad sellist pilti maalida. Piibel ütleb, et suur hulk usklikke, kes saavad olema taevas, on pärit kõigist rahvahõimudest ja suguharudest ja rahvaist ja keeltest (Ilmutuse 7:9), ja et Jeesus suri kõigist suguharudest, rahvustest, riikidest ja keeltest pärit inimeste pattude eest.

Kui Jeesus on tõesti Jumal, nagu ta ütles, ja tõestuseks tõusis üles surnuist, siis on Ta meile andnud rohkelt põhjuseid Temasse uskumiseks (vaata ka Enamat kui pime usk). Ta ei nõua meilt naiivset vaid teadlikku usku Temasse. Need, kes usuvad Jeesusesse, saavad rikkama elu, oma elule suuna, rahu Jumalas ja igavese elu. Vaevalt, et see on uisa-päisa tehtud otsus.


Saada lehekülg sõbrale
Kuidas alustada suhet Jumalaga