Küsimused elu ja Jumala kohta
Küsimused elu ja Jumala kohta
   Avaleht >> KKK >> Miks ma vajan Jumalat, et õnnelik olla?  

Miks ma vajan Jumalat, et õnnelik olla?

K: „Ma olen oma eluga rahul ja õnnelik. Miks ma üldse peaksin eesmärgi ja õnnelikkuse juures lähtuma „jumalikust olendist“?“

Meie V: Sul on õigus, kui ütled, et õnne saab elus leida ka ilma Jumalata. Paljudel inimestel on majanduslik rikkus, armastav perekond ja vaid vähesed probleemid. Siiski, ükskõik kui õnnelik oled sa praegu, oleks su elu täiuslikum koos Jumalaga. Tema tundmine muudab VÄGA palju. Püüa vaadata elule nii: lapsele tundub kolmerattalise jalgrattaga sõitmine väga lõbusa tegevusena, ent hiljem, kui see laps suureks kasvab ja Porschega sõidab, näib see jalgratas üsna igav sõiduvahend. Võid ju arvata, et sul on olemas kõik, mida iial soovida võiksid, aga tea, et sa võid olla kolmerattalisega sõitva lapse positsioonis.

Jeesus ütles, et Ta võib täita meie suurimad igatsused, mida keegi teine täita ei suuda (Johannese 4:13-14; 6:35). Seda seetõttu, et me ei ole lihtsalt kehalised olendid, vaid ka vaimsed. Ainult Jumal suudab kustutada meie vaimset nälga ja janu täielikult. Ning kuigi me võime olla näiliselt õnnelikud ilma Jumalata, on ometi vaid Tema see, keda tundes võime kogeda tõelist rõõmu, täidetust ja rahu.

Küsimust tuleb vaadata ka igavikulisest küljest. Mis oleks siis, kui sinu piiratud aeg maa peal on Jumala poolt seatud sinu proovile panemiseks? Katse selle kohta, kas sa jõuad Tema tundmiseni või mitte? Kui nii, siis kuidas läheks sul eksam? Kas sa oled üks neist, kes „surub alla“ teadmist Jumalast (nagu seda kirjeldatakse Rooma kirja 1. peatükis). Kas ka sina näed Tema olemasolu tõestust kõikjal enda ümber, ent ometi ei taha Teda tunnistada?

Mis siis, kui sa ei võta Jumalat oma ellu vastu? Sel juhul saad sa siin maailmas küll nautida seda, mida elu pakub, aga tea, et sinu jaoks see lõppebki siin, sest sa oled valinud eirata Jumalat. Sa oled vastu võtnud kingituse – elu – kuid tagasi lükanud Kinkija.

Mis siis kui Jumal ei ole veel sugugi kõike välja pannud sellest, mis Tal on tulevikus pakkuda neile, kes Temasse usuvad? Neile, kes on valinud Teda mitte eirata? Mis siis kui see ületab su praegust elu isegi enam kui Porschega juhtimine ületab jalgrattaga sõitmise? Kui sa lükkad tagasi Jumala, siis ei saa sa seda kõike näha.


Saada lehekülg sõbrale
Kuidas alustada suhet Jumalaga