Küsimused elu ja Jumala kohta
Küsimused elu ja Jumala kohta
   Avaleht >> KKK >> Kas abielu-eelne seks on vale?  

Kas abielu-eelne seks on vale?
Kas me peame elama igavat elu?

K: „Kas abielu-eelne seks on vale? Miks on teie meelest, kristlased, kõik lõbusad ja põnevad asjad valed? Miks teie armastav Jumal ütleb, et te ei tohi teha midagi põnevat?”

Meie V: Vaadelgem näiteks seda: kas autojuhtimine on vale? Ei. Kas 13aastasena on autojuhtimine vale? Jah. 13aastase lapse jaoks on see küll lõbus ja huvitav, kuid seab tema ja ka teiste elu ohtu.

Kas seks, mis on lõbus, on abikaasade vahel vale? Ei. Kas seks on vale, kui seda tehakse kellegi teise abikaasaga? Jah. See võib küll olla lõbus ning põnev, ent tihti toob see kaasa kohutava südamevalu selle inimese abikaasale ja lastele.

Inimestele meeldib määratleda head ja halba oma tahtmiste kohaselt. See on inimloomus. Kui me tahame kellegagi vahekorras olla, soovime seada enda standardid. Sageli on nad stiilis: „Kui ta ei ole abielus, siis võib temaga vahekorras olla.” Kuid mis saab juhul, kui teine inimene on nakatunud mõne sugulisel teel leviva haigusega? Reeglid muutuvad häguseks. Või mis siis, kui ta jääb rasedaks ja on silmitsi valikuga, kas teha aborti või mitte? Samuti hägune. Mis juhtub, kui see inimene on sugulane? Mis siis, kui ta on samast soost? Mis siis, kui seksitakse raha pärast? Pornograafia pärast? Mis siis, kui sellesse kaasatakse lapsi?

Mis on lõbus ja huvitav ühele, võib kellegi teise seisukohalt olla väga vale. Kas pole? Kust läheb õige ja vale piir?

Armastav Jumal on meile teatavaks teinud, kuidas oleks õige elada. Ta ütleb, et patt pakub vaid hetkelist naudingut. Tõenäoliselt pole olemas pattu, mis ei ole sel hetkel meeldiv. Kuid nauditavus ei saa olla meile otsuste langetamisel ainsaks standardiks. Kujuta ette, kui hea oleks olnud oma nooremat õde või venda mõnikord korralikult klobida. Nauding hetkeks, aga õnneks me hoiame end tagasi, kuna see tunne ei ole meie ainus juhtija.

Jumal tahab meid hoida tohututest probleemidest, mida me võime endale põhjustada oma rumalate otsustega. Ta tõesti armastab meid ja tahab meid kaitsta otsuste ja käitumise eest, mis meie või kellegi teise elu hävitavad.

Miks piirab Jumal seksi abieluga? Kas selleks, et ära rikkuda inimeste rõõmu või hoopis kindlustada, et partnerid naudiksid sügavaimat intiimsust, mis oleks vaid neile kahele mõeldud? Kui Jumal meile juhiseid annab, on Tema motiivid puhtad ja ajendatud armastusest meie vastu.

Inimesed lubavad ennast seksuaalselt ära kasutada üksnes lühiajalise lõbu ja põnevuse pärast, aga mis siis, kui on olemas midagi palju väärtuslikumat kui hetkeline nauding? Näiteks väärikus, enesehinnang ja teadmine, et ka teine inimene on väärtuslik? Võib-olla on Jumal ette näinud, et suhe muutub intiimsemaks, turvalisemaks ja tugevamaks, kui see on ehitatud millelegi olulisemale kui seksuaalne side. Jumala tarkus ületab alati meie oma ning Teda saab usaldada, ükskõik, mis mõtted Tal ka poleks. Ja üsna tihti näeme me alles hiljem Temale järgnemise vilja.


Saada lehekülg sõbrale
Kuidas alustada suhet Jumalaga